BLOG

Co oznacza RWD, czyli co to jest responsywna strona WWW?

RWD – z angielskiego: “Responsive Web Design” jest techniką projektowania stron WWW, tak aby ich układ i wygląd automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki, na której strona jest wyświetlana.

Strona WWW stworzona w technice RWD jest uniwersalna, co oznacza, że zarówno na komputerach jak i nośnikach mobilnych wyświetla się w ten sam sposób.

Strona responsywna jest wygodna do przeglądania, dzięki niej wielkość strony jest dopasowana do wyświetlacza używanego urządzenia i nie musimy przybliżać treści zawartych w witrynie. Co istotne strony responsywne są lepiej postrzegane przez algorytmy Google, co wpływa na wyższą pozycję w wyszukiwarce i lepsze pozycjonowanie strony WWW.

Strona responsywna to taka, która dostosowuje się do wielkości okna przeglądarki. Dzięki responsywności ta sama strona WWW będzie wyglądać dobrze i czytelnie zarówno na małym ekranie smartfona i tabletu, jak i na dużym ekranie komputera i laptopa.

Wygląd strony automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Wyświetlane na ekranie treści skalują się tak, aby były one wygodne w odbiorze dla użytkownika. Strony responsywne cechuje uniwersalność, czego dowodem jest ich wygląd na smartfonie czy tablecie.

Źródło: home.pl